Toyota випустила крихітний електрокар. Він менший, ніж Smart

В Японії стартували продажі крихітного електрокара Toyota під назвою C+pod. Сіті-кар з пластиковим кузовом призначений для коротких поїздок на невеликі відстані і поки пропонується тільки корпоративним клієнтам. Рядовим японцям C + Pod, вартість якого стартує з 1 650 000 ієн, стане доступний тільки в 2022 році.

За габаритами Toyota C + Pod поступається навіть Smart ForTwo: його довжина досягає 2490 міліметрів, ширина – 1290 міліметрів, а висота – 1550 міліметрів. Для порівняння, розміри двомісного Smart рівні 2695х1663х1555 міліметрів. Відстань між осями електрокара становить 1780 міліметрів, а дорожній просвіт – 145 міліметрів.

За рахунок пластикових кузовних панелей вдалося домогтися і вельми скромної маси — вона варіюється від 670 до 690 кілограмів в залежності від оснащення. Ще одна особливість C + Pod-маленький радіус повороту, який дорівнює всього 3,9 метра.

Сіті-кар укомплектований діодною оптикою і 13-дюймовими шинами, спереду в підвісці застосовані стійки McPherson. Салон для економії місця залишили без центрального тунелю. На передній панелі розташовані великі аналогові елементи управління функціями автомобіля і режимами руху, а також монохромний дисплей, укладений в товсту білу рамку.

Двигун Toyota C + pod розташований ззаду. Його максимальна потужність становить всього 9,2 кіловат, або 12,5 кінської сили, а крутний момент – 56 Нм. Швидкість, яку здатний розвинути задньопривідний електрокар, не перевищує 60 кілометрів на годину. Мотор живиться від літій-іонного акумулятора об’ємом 9,06 кіловат-години, розміщеного під підлогою. Він забезпечує запас ходу до 150 кілометрів, а також може служити джерелом енергії для побутових приладів. На повну зарядку йде від п’яти до 16 годин.