Гран-прі Монако Формули-1 скасували вперше за 66 років

FIA відмовилася від проведення етапу Формули-1 в Монако після звістки про те, що у князя Альберта II виявили коронавірус. Країна увійшла в календар Королівських гонок в 1950 році, а через чотири роки гонка стала щорічною. Таким чином, це перша відміна етапу за 66 років.

За планом Гран-прі Монако повинен був відбутися 21-24 травня, проте потім його перенесли на невизначений термін. 19 березня місцева влада заявила, що у князя Монако Альберта II діагностували коронавірус. 64-річний монарх відомий свій своєю любов’ю до Формули-1 — щорічно він особисто вручав кубок переможцю пілотові.

Пізніше Автомобільний клуб Монако оголосив, що в 2020 році Гран-прі не відбудеться. Так що наступного разу князівство прийме Королівські гонки тільки в 2021 році.

Раніше через пандемію коронавірусної інфекції COVID-19 скасували Гран-прі Китаю, який повинен був пройти в Шанхаї з 17 по 19 квітня. Слідом стало відомо про скасування Гран-прі Австралії, а потім про перенесення на невизначений термін Гран-прі Бахрейну і В’єтнаму.

19 березня Всесвітній рада FIA прийняв рішення про перенесення річної перерви з серпня на квітень, а також продовження його на 21 день (зазвичай він займає два тижні). Новий календар на сезон 2020 року сформовано в найближчі дні.

Від пандемії постраждала не тільки Формула-1, але також Формула-Е, WEC і чемпіонат Moto GP. А марафон «24 години Ле-Мана», який повинен був пройти 13-14 червня, перенесли на 19-20 вересня.