Саудівські жінки дочекалися можливості сісти за кермо | Автопилот: о жизни на колесах и без них

Саудівські жінки дочекалися можливості сісти за кермо

sau7c0a9

У неділю, 24 червня, набуває чинності закон, що дозволяє жінкам із Саудівської Аравії керувати автомобілем. Про це повідомляє BBC News.

Новий закон був анонсований у вересні 2017 року королем Салманом, і вже на початку червня Саудівська Аравія почала видавати ліцензії для керування автомобілем, а також відкрила курси для навчання жінок водінню.

sau1

Саудівська Аравія залишалася єдиною в світі країною, де з 1957 року діяла заборона на водіння для жінок. Через це сім’ї були змушені наймати водіїв для переміщення членів сім’ї жіночої статі по місту. У 1990-х роках розпочався рух за надання жінкам права на самостійне керування автомобілем. Багато активісток були заарештовані і потрапили під суд.

sau2

Скасування заборони на водіння є частиною програми наслідного принца Мохаммеда бен Салмана з модернізації деяких аспектів саудівського суспільства.

Наприкінці травня на обкладинку журналу Vogue Arabia була поміщена фотографія арабської принцеси за кермом автомобіля. На фото дочка покійного короля Саудівської Аравії Абдалли позує за кермом червоного кабріолета. Вибір цього знімка пов’язаний з тим, що з червня 2018 року жінкам в країні мало бути дозволено водити машину, не отримуючи на це дозволу опікуна-чоловіка. У березні Мухаммад бен Салман заявляв, що працює над ініціативою, яка дозволяла б зрівняти зарплати чоловіків і жінок у королівстві.

sau3

Комментирование и размещение ссылок запрещено.