Названі найбезпечніші автомобілі в Європі

Європейська організація Euro NCAP підвела підсумки краш-тестів 2016 року і вибрала три найбезпечніших моделі. Кращими назвали гібриди Toyota Prius і Hyundai Ioniq, а також компактний кросовер Volkswagen Tiguan.

Всього в нинішньому році Euro NCAP зазнала 18 нових легкових машин і чотири моделі, що відносяться до класу «важких квадроциклів». У 2016 році випробування проводилися за новими правилами, згідно з якими у підсумковий протокол включають результати тестів систем екстреного гальмування перед пішоходами.

Крім цього, Euro NCAP ввела так званий «подвійний рейтинг», що дозволяє автовиробникам надавати для випробувань дві версії моделей — базові і оснащені повним набором доступних систем безпеки.

У класі «Великий сімейний автомобіль» переміг гібрид Toyota Prius нового покоління. В Euro NCAP відзначили, що модель вже «в базі» оснащена пакетом «Toyota Safety Sense», що передбачає систему запобігання фронтальних зіткнень з можливістю розпізнавання пішоходів.
Титули дісталися японських, південнокорейських та європейським моделям.

Перемога в категорії «Малий сімейний автомобіль» дісталася Hyundai Ioniq. Euro NCAP протестувала тільки гібридну модифікацію моделі, однак заявила, що високі результати відносяться і до повністю електричної версії Ioniq.

Нарешті, титул «найбезпечнішого маленького позашляховика» дістався кросовера Volkswagen Tiguan другого покоління. Фахівці також відзначили «чудові» результати нового Mercedes-Benz E-Class. При цьому седану не змогли присудити перемогу в категорії «Сімейний автомобіль», так як «ешка» виявилася єдиною моделлю цього класу, яку Euro NCAP зазнала в цьому році.

Крім цього, поки не названі переможці в категоріях «Великий вседорожник», «Надмалий автомобіль», «Мінівен», «Малий мінівен» і «Спорткар».