Компанія ZF розробила «розумний» електрокар | Автопилот: о жизни на колесах и без них

Компанія ZF розробила «розумний» електрокар

roz1165Компанія ZF представила концептуальний компактний електрокар Smart Urban Vehicle («Розумний міський автомобіль»). Новинка отримала функцію автоматичного паркування і систему автономного управління.

Прототип оснастили «високо інноваційним» переднім мостом, завдяки якому кут повороту передніх коліс склав 75 градусів. В ZF зазначили, що це значно знижує зусилля на рульовому колесі при парковці або розвороті, істотно збільшуючи маневреність машини.

Smart Urban Vehicle обладнаний двома електромоторами, що розвивають по 54 кінські сили. Максимальна швидкість автомобіля складає 150 кілометрів на годину.

Концепт має функцію Smart Parking Assist, яка дозволяє здійснювати паралельну і перпендикулярну парковку без присутності водія в салоні. Система активізується зі смартфона або «розумних годин». Вона знаходить вільне місце на стоянці, керуючись даними з 12 ультразвукових сенсорів і двох інфрачервоних датчиків, після чого автомобіль самостійно паркується. Рульове управління, а також педаль гальма і акселератора контролюється електронікою.

Система записує в «хмару» дані про всі здійснені поїздки, пише КуПол, включаючи маршрут, особливості інфраструктури і манеру їзди водія

Новинка також отримала функцію PreVision Cloud Assist, яка записує в «хмара» дані про всіх скоєних поїздках. Зокрема, вона фіксує свідчення про середній і максимально дозволеної швидкості, а також про поздовжньому і поперечному прискоренні на певній ділянці дороги.

При подальшому подорожі по вже пройденому один раз маршруту система самостійно обчислює оптимальну швидкість для входження в той чи інший поворот. При цьому вона може самостійно «скидати газ», щоб проходити повороти без застосування механічного гальмування.

За словами представників ZF, дана функція не тільки економить електроенергію і знижує навантаження на гальмівну систему, але і забезпечує більшу безпеку при проїзді «сліпих поворотів». Свідчення про роботу системи виводяться на невеликий OLED-дисплей, розташований у верхній частині рульового колеса. Машина також може самостійно рухатися в щільному потоці, зберігаючи безпечну дистанцію між іншими автомобілями і застосовуючи гальмування у разі необхідності.

В ZF відзначили, що представлені на прототипі Smart Urban Vehicle технології будуть корисними при подальшій розробці серійних машин з функціями автономного управління.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.
 Разблокировка расчетного счета стоимость услуг | свайный фундамент для бытовки под ключ цена